درباره وبلاگ


● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر وبلاگ : محمد حسین حسین نژاد
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
انعکاس
ولا یحمل هذا العلم الا اهل البصر والصبر
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

میگفتند پیشرفت‌ هسته‌ای را باور نكنید!

آنچه كه وجود دارد، این حركت، رو به جلو و پیشرفت است. این پیشرفت حاصل شده. این، اصل قضیه است. آن وقت وارد شاخه‌ها كه میشوید، باز نشانه‌ى پیشرفت را مى‌بینید. مثلاً در علم ما پیشرفت كردیم، در فناورى برخاسته‌ى از علم پیشرفت كردیم.
من همین دانشگاه علوم دریائى را بیست سال، بیست و چهار سال، بیست و پنج سال قبل آمده‌ام بازدید كردم. البته از آن وقت تا حالا، بارها بازدید كردم. آن وقتِ این دانشگاه را هم دیدم، امروزِ این دانشگاه را هم دارم مى‌بینم، قابل مقایسه نیستند. رشد انگیزه‌ها كه دنبال خود، رشد حركت علمى را دارد، یك پدیده‌ى شگفت‌آور است كه انسان را واقعاً دچار خرسندى عمیق میكند؛ آدمى را كه آگاه هست، دچار شگفتى میكند.
البته در همه جا همین جور است؛ در دانشگاه‌هاى كشور همین جور است، در پژوهشگاه‌هاى كشور همین جور است، در مراكز علمى‌اى كه نبوده است و تولید شده است و به وجود آمده است، همین طور است، امید دانشمندان ما همین جور است. دانشمندان نسلهاى گذشته‌ى ما كه وجودشان هم خیلى براى ما محترم است و ما از هر كسى كه در راه دانش زحمتى كشیده تقدیر میكنیم و احترام برایش قائلیم، چون مال یك مرتبه‌ى دیگرى بودند، پیشرفتهاى علمىِ نسل جوان را سرِ همین قضیه‌ى پیشرفتهاى صنعت هسته‌اى باور نمیكردند! من این را شاید یك بار دو بار دیگر هم گفته‌ام. وقتى این پیشرفتها حاصل شده بود، چند نفر از دانشمندان برجسته‌ى ما كه من اینها را میشناختم، هم از لحاظ علمى برجسته‌اند، هم از لحاظ نیت، انسانهاى صادق‌النیّه‌اى هستند، به من نامه نوشتند، گفتند آقا باور نكنیدها، باور نكنید! اینى كه میگویند، این نمیشود، نشده! هم پیشرفتهاى هسته‌اى را، هم آن پیشرفتهاى مربوط به سلولهاى بنیادى را كه جزو جلودارهاى این حركت علمىِ جدیدِ چندین ساله‌ى اخیر بود. باور نمیكردند، اما اتفاق افتاده بود و بود. گذشت زمان هم بیشتر نشان داد كه بله، این پیشرفتها واقع شده. یعنى حركت علمى، حركتى است كه براى آن نسل گذشته‌ى ما كه گفتم هم دانششان، هم خیرخواهى و نیت صادقانه‌شان براى ما معلوم است، قابل باور نبود. و من امروز به شما عرض میكنم این جوانهاى ما كارهائى دارند در زمینه‌هاى علمى و پیشرفتهاى علمى و اكتشافات و ساخت و سازهاى علمى میكنند كه باز شاید براى بعضى نسلهاى متوسط ما هم قابل باور نباشد، اگرچه حالا یواش یواش دیگر همه این پیشرفت را باور كردند.
بیانات در دیدار نیروهاى مسلح منطقه‌ى شمال كشور و خانواده‌هاى آنان ۱۳۹۱/۰۶/۲۸
نوع مطلب : امام خامنه ایی، بیانات امام خامنه ای، 
برچسب ها : میگفتند پیشرفت‌ هسته‌ای را باور نكنید!،
لینک های مرتبط :


الگوبرداری رهبر آفریقایی

یكى از رهبران معروف دنیا كه نمیخواهم اسم بیاورم، آمد ایران. من براى او تشریح كردم كه چگونه انقلاب اسلامى پیروز شد؛ نه كودتاى نظامى شد، نه افسران جوانى آن طور كه در دنیا معمول بود آمدند میدان كه رژیم طاغوت را سرنگون كنند، نه احزاب سیاسى فعالیتى میتوانستند بكنند یا كردند، نه نخبگان نقش مهمى داشتند، نقش مال توده‌ى مردم بود، آن هم نه با سلاح.
شما امروز نگاه كنید توى بعضى از این كشورها، توده‌ى مردم براى پیشبرد كارهاشان سلاح دستشان است؛ دست ملت ایران سلاح نبود. با دست خالى، با جسم خودشان آمدند وسط میدان. دل خودشان را، قلب خودشان را، خون خودشان را كف دست گرفتند آمدند میدان. خب این بدون ایمان نمیشود؛ این بدون یك ایمان عمیق امكان ندارد. این ایمان عمیق در بین مردم گسترده شد، آمدند وسط میدان، و خون بر شمشیر پیروز شد و این طبیعتِ همه جاست؛ همه جا همین جور است. هرجا ملتها حاضر به فداكارى باشند، جانشان را كف دست بگیرند، بیایند، هیچ قدرتى در مقابل آنها یاراى مقاومت ندارد. همیشه خون بر شمشیر پیروز میشود، وقتى ملتها بیایند وسط.
من وقتى براى آن رهبر آفریقائى پیروزى انقلاب اسلامى را تشریح كردم، برایش خیلى جالب بود، خیلى تازه بود. رفت، بعد از اندكى دیدم در داخل كشور خودش همین حركت مردمى راه افتاد، احساس كردم الهام گرفته‌ى از رفتار امام بزرگوار ماست، رفتار ملت ایران است و پیروز هم شد. او بر یكى از قدرتهاى بزرگ زورگوى مسلط خبیث عالم توانست پیروز بشود و كشورش را نجات داد.
بیانات در دیدار نیروهاى مسلح منطقه‌ى شمال كشور و خانواده‌هاى آنان ۱۳۹۱/۰۶/۲۸
نوع مطلب : بیانات امام خامنه ای، امام خامنه ایی، 
برچسب ها : الگوبرداری رهبر آفریقایی،
لینک های مرتبط :


(بسم الله الرحمن الرحیم)

بعد از ظلم‌ها و تعدی بسیار که به زن در طول تاریخ وارد آمد و به بردگی کشیده شد،‌ خورشید درخشان اسلام طلوع کرد و حقوق عادلانه ای به او بخشید و ظلم‌ها و ستم‌هایی که گریبانگیرش شده بود از او دور نمود. زن را از قید اسارت و بندگی آزاد کرد و با او رفتاری کاملاً انسانی و شایسته انجام داد و درجه‌اش را عالی گردانید.

حقوق کاملی که به هیچوجه نقصی در آن نیست به او بخشید. از زندگی و آزادگی و بزرگواریش دفاع نمود و عدالت و دادگری را درباره او آنچنان که شایسته انسان‌های آزاده و بزرگوار و شرافتمند در مترقی‌ترین دوران تمدن بشری است، انجام داد. اسلام زن را از تمام بی‌عدالتی‌ها نجات داد و با او رفتاری کاملاً منصفانه و احترام انگیز و ارزشمند و جلال انگیز داشت.

حقوق کامل زن به عنوان زن، دختر،‌ همسر و یا مادر جز در دین مقدس اسلام به او داده نشده است. اسلام در چهارده قرن پیش حق زندگی، ارث بری، مالکیت و تعلیم به زن مسلمان داد.

اما خداوند که در ملکش عزیز بوده و در آنچه برای مخلوقات خود پیش بینی کرده حکیم است و می‌فرماید: مردان را بر زنان حق تسلط و سرپرستی است به واسطه آن برتری (نیرو و عقل) که خدا بعضی را بر بعضی مقرر داشته و هم به واسطه آن که مردان از مال خود باید به زنان نفقه دهند.

یکی از وظایف مردان رسیدگی به امور زنان است، زیرا برای خانواده سرپرستی لازم است که کارهای خانه را اداره نماید. مردان را به چند چیز برتری داده است؛ از قبیل قدرت و استعداد مرد برای کارهای مهم و مرد را برای رسالت‌ها و پیامبری و رهبری جنگ‌ها و … اختصاص داد. مهریه و مخارج خانواده بر عهده مرد گذاشته شده است.

زن مسلمان شوهردار آزاد است در ثروتش آن طور که مایل است در حد قانون دخل و تصرف نماید. حق دارد آنچه را دارد بفروشد آنچه را که اراده کند بخرد و می تواند بدون دخالت دیگران قراردادی را منعقد کند. دین مبین اسلام به زن اجازه مالک شدن را داده و او می تواند وکیل دیگران هم باشد و نصیب و روزی خود را طلب کند و در کاری که انتخاب می کند استخدام شود.ادامه مطلب


نوع مطلب : حجاب و امر به معروف، مذهبی، 
برچسب ها : اختیارات زن، اسلام، زن، مقام زن،
لینک های مرتبط :


(بسم الله الرحمن الرحیم)

آلبرت انیشتین در نامه خود که به زبان آلمانی و در سال ۱۹۵۴ نوشته شده آشکارا گفته است: «کتاب مقدس یهود، مجموعه ‌ای از افسانه‌های شرافتمندانه ولی بدوی است.» این فیزیکدان نظری و ارائه دهنده نظریه نسبیت در ادامه تأکید می‌کند،«هیچ تفسیری هرقدر زیرکانه هم که باشد، این موضع مرا تغییر نخواهد داد.»

                                                                            

قرار است این نامه انیشتین را، که به «نامه خدا» معروف شده، روز دوشنبه (۱۷ مهر ماه) برای فروش از طریق مزایده روی سایت «ای بی» قرار داده شود.

این نوشته آلبرت اینشتین، سندی دست اول و کم نظیر از باورهای مذهبی فردی یهودی است که چهره‌اش امروزه برای بسیاری از جهانیان به نمادی از هوش و ذکاوت بشری تبدیل شده است.

آلبرت اینشتین که در سال ۱۹۲۱جایزه نوبل فیزیک را به دست آورد، این نامه را به «اریک گوتکیند»، فیلسوف یهودی، در سال پایانی عمر خود نوشت. یادداشت اینشتین در واقع پاسخی است به کتابی از گوتکیند با عنوان «زندگی را برگزینید: دعوت کتاب مقدس به برپایی.»

آلبرت اینشتین که در یک خانواده یهودی سکولار بار آمدهده بود از اوایل دهه ۱۹۲۰، تقریبا همزمان با دریافت جایزه نوبل فیزیک به بازبینی باورهای دینی خود را آغاز کرد و زندگینامه نویسان بسیاری، از جمله والتر ایساکسون، به سیر تحول فکری و عقیدتی انیشتین پرداخته اند.

در نامه یاد شده که قرار است به حراج گذاشته شود، آلبرت اینشتین مخالفت شدید خود را با این نظر که یهودیان، یا اساسا هر ملتی، «برگزیده» باشند، اعلام کرده است.

سایت حراج کننده نامه، بخشی از ترجمه این سند را در مدخل مربوطه آن به این شرح آورده است: «برای من دین یهودی تجسم بچگانه ترین خرافات است و مردم یهودی نیز، که من با کمال خوشبختی یکی از آنان هستم و به  ذهنیتشان نیز عمیقا علاقه مندم، هیچ تمایزی با دیگر مردمان ندارند. تا جایی که تجربیات شخصی من نشان داده، این گروه از انسان ها هیچ گونه امتیازی نسبت به دیگر گروه های بشری ندارند و من هیچ نکته برگزیده ای در ایشان ندیده ام.»

این نامه پیشتر و در سال ۲۰۰۸ میلادی به حراج گذاشته شد و در آن زمان با مبلغ ۴۰۴هزار دلار به فروش رسید.

نوع مطلب : فراماسونی، سیاسی، 
برچسب ها : آلبرت انیشتین، انیشتین، نامه انیشتین، یهود،
لینک های مرتبط :


تعدادی از مسئولان رسانه ملی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همچنین جمعی از نخبگان و صاحب‌نظران حوزه جنگ نرم، از اعضای شورای راهبردی مقابله با تهدیدات نرم هستند.ادامه مطلب


نوع مطلب : بصیرت، جنگ نرم، جنگ سایبری، 
برچسب ها : ایران، تهدیدات نرم، جنگ سایبری، جنگ فرهنگی، جنگ نرم، فرهنگ،
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 26 مهر 1391 :: نویسنده : محمد حسین حسین نژاد

(بسم الله الرحمن الرحیم)

شبکه خبری فرانس ۲۴ اعلام کرد: نتایج مطالعات صورت گرفته توسط مؤسسه «پونمون» (Ponemon) که تحت حمایت شرکت چند ملیتی فناوری اطلاعات «هیولت پاکارد» است‌ نشان دهنده افزایش غیر قابل کنترل حملات سایبری صورت گرفته علیه آمریکا است.ادامه مطلب


نوع مطلب : جنگ نرم، جنگ سایبری، سیاسی، 
برچسب ها : آمریکا، حمله، سایبری،
لینک های مرتبط :


(بسم الله الرحمن الرحیم)

پایگاه خبری نهرین نت افشا کرد که رژیم سعودی نام رژیم صهیونیستی را از فهرست کشورهای دشمن خود حذف کرده است.

این پایگاه خبری افزود: شماری از ناظران می‌گویند، رژیم سعودی عملا نام رژیم صهیونیستی را از فهرست کشورهای دشمن عربستان سعودی حذف کرده و حتی وزارت اطلاع رسانی سعودی به رسانه‌های این کشور اکیدا دستور داده، از انتشار مقالات هشدار دهنده درباره خطر اسرائیل در منطقه بپرهیزند.

به گفته این ناظران، وزارت اطلاع رسانی سعودی به رسانه‌های این کشور دستور داده، به جای تمرکز بر اسرائیل بر ایران تمرکز کنند و ایران را دشمن اول نظام عربستان و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس همپیمان با غرب معرفی کنند.

  • منبع: فارس
نوع مطلب : سیاسی، فراماسونی، 
برچسب ها : اسرائیل، عربستان،
لینک های مرتبط :


(بسم الله الرحمن الرحیم)

تخریب بنیان خانواده یکی از راهبردهای نظام  جهانی سلطه برای تسلط بیشتر بر افراد است و در همین راستا همجنس بازی و گسترش آن در میان جوامع از جمله راهبردهای تبلیغاتی نظام جهانی به سرکردگی آمریکا محسوب است.

بر اساس گزارش سازمان “اتحادیه مبارزه با بدنامی همجنسبازان زن و مرد”، در فصل کنونی تعداد قهرمانان همجنسباز زن و مرد در شبکه‌های تلویزیونی آمریکا به بالاترین سطح خود رسیده است.

گزارش سالیانه “ما در تلویزیون در چه جایگاهی هستیم” بیان می‌دارد که ۴/۴ درصد از شخصیت‌هایی که در سریال‌های درام و کمدی ساعات پربیننده تلویزیون در فصل ۱۳-۲۰۱۲ ظاهر شده‌اند به عنوان شخصیت همجنسباز مرد یا زن، دوجنسی یا فراجنسی نمایش داده شده‌اند.

به گزارش آسوشیتدپرس این رقم در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۲/۹ درصد بود. بدین ترتیب در روند صعودی سالیانه شاهد یک خیزش سریع هستیم.

هرندون گرادیک ، رئیس “اتحادیه مبارزه با بدنامی همجنسبازان زن و مرد” می‌گوید، “ارائه خط سیرهای داستانی پیچیده و متفاوت در مورد افراد همجنسباز زن و مرد، دوجنسی‌ها و یا فراجنسی‌ها در برنامه‌های متفاوت تلویزیونی اهمیتی حیاتی برای شبکه‌ها دارد.”

این سازمان رسانه‌ای غیر دولتی از زمان آغاز به کار در سال ۱۹۸۵، در جهت ترویج تصاویر افراد همجنسباز زن و مرد، دوجنسی‌ها و یا فراجنسی‌ها در رسانه فعالیت می‌کند.

وی در ادامه افزود: “آمریکایی‌ها به صورت فزاینده‌ای پذیرای اعضای خانواده، دوستان، همکاران و همسالان همجنسباز، دوجنسی یا فراجنسی بوده و مخاطبین با تماشای برنامه مورد علاقه خود پذیرای تماشای همان مردم متفاوتی می‌شوند که در زندگی روزانه خود نیز با آنها مواجه هستند.”

در این مطالعه ۹۷ برنامه تلویزیونی که قرار است طی فصل جاری به نمایش گذارده شوند مورد بررسی قرار گرفتند. بررسی شخصیت‌های دائمی ۷۰۱ سریال تلویزیونی نشان داد که ۳۱ نفر از آنها شخصیت‌های همجنسباز زن و مرد، دوجنسی‌ و یا فراجنسی هستند.

گفته می‌شود شبکه ABC با برخورداری از ۱۰ شخصیت همجنسباز از میان ۱۹۴ شخصیت یا به عبارت دیگر ۲/۵ درصد قهرمان شبکه‌هایی است که دارای شخصیت‌های دائم همجنسباز زن و مرد، دوجنسی‌ و یا فراجنسی هستند.

در همین حین، تعداد شخصیت‌های همجنسباز زن و مرد در آنچه که در مطالعه مذکور از آن به عنوان تلویزیون‌های کابلی “عامه‌پسند” یاد شده است نیز افزایش یافته و از ۲۹ نفر در فصل گذشته به ۳۵ نفر در فصل کنونی رسیده است.

یک درام تلویزیونی با برخورداری از شش شخصیت همجنسباز زن و مرد، دوجنسی‌ و یا فراجنسی جامع‌ترین سریال در این حوزه به شمار می‌رود.

نوع مطلب : فراماسونی، شیطان پرستی، فرقه های انحرافی، سیاسی، فرقه های نوظهور، 
برچسب ها : آمریکا، تبلیغ، قوم لوط، لوط، همجنس باز،
لینک های مرتبط :


(بسم الله الرحمن الرحیم)

شبکه ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از منابع اطلاعاتی که نامی از آنها نبرده است، مدعی شد که حزب‌الله لبنان صدها هواپیمای بدون سرنشین در اختیار دارد که قادر به حمل ماد منفجره هستند.ادامه مطلب


نوع مطلب : جنگ سایبری، سیاسی، 
برچسب ها : اسرائیل، حزب الله، صهیونیست، لبنان،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
 
   
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو