تبلیغات
انعکاس - چند سؤال از رئیس جمهور فردا!
 
درباره وبلاگ


● اهداف سایت :
در زمان حاضر با توجه به حملات برنامه ریزی شده دشمنان به دین مقدس اسلام و مخصوصاً شیعه، آگاهی و بصیرت در دین بر هر فرد مسلمانی به جهت مصون ماندن از القائات و شبهات مخرب دشمنان لازم و ضروری است.

● جهان سیاست :
از شاخه های اصلی سایت، بخش جهان سیاست است که در بردارنده ی مقالات متنوع سیاسی در قالبی ساده و در عین حال علمی است که در ارتقای بینش سیاسی کاربران بسیار مؤثر است.

مدیر وبلاگ : محمد حسین حسین نژاد
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
انعکاس
ولا یحمل هذا العلم الا اهل البصر والصبر
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

http://www.mouood.org/media/k2/items/cache/c3f12a5329df60fe632a7789b5d354d2_M.jpg
بسم الله الرحمن الرحیم
در گرماگرم ثبت نام نامزدهای ریاست جمهوری گویا جمع بی شماری پیش خود گفته بودند: «...بد نیست ما هم برویم رئیس جمهور شویم!»
بیراه هم نرفته بودند. آنها به تجربه دریافته بودند؛ بی هیچ معونه می توانند پای در این میدان بگذارند. از هر طرفش را هم كه می گرفتند سود می داد.

تردیدی ندارم، آنها که یکباره هجوم آوردند اگر یكبار و فقط برای یكبار این آیات الهی را پیش خود تكرار می كردند؛ سر از پا نشناخته برای ثبت نام در صف ستاد انتخابات وزارت كشور نمی ایستادند ولشكری را به همراه خود به محل نمی كشیدند. آنجا كه فرمود:
«یَوْمَئِذٍ یَصْدُرُ النَّاسُ أَشْتاتاً لِیُرَوْا أَعْمالَهُم‏  فَمَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ خَیْراً یَرَه‏  وَ مَنْ یَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَه‏؛

در آن روز مردم پراكنده از قبرها بیرون می آیند تا اعمال شان را به آنها بنمایانند. پس هركس به وزن ذرّه ای نیكی كرده باشد آن را می بیند و هركس به وزن ذرّه ای بدی كرده باشد آن را می بیند.»


با این همه، برای گروه باقی مانده و آنكه دست آخر و با رأی مردم از صندوق بیرون می آید آرزوی توفیق خدمتگزاری به محرومان و عاقبت به خیری داریم و حسب وظیفه، سئوالاتی را فرارویشان قرار می دهیم تا شاید پیش از ورود رسمی به میدان درباره  اش بیندیشند.

1.  چه تعریف و شناختی از «شرایط تاریخی» عصر حاضر و موقعیت جهان مستضعفان در آن شرایط دارید؟

2. موقعیت غرب و حوزة فرهنگی و تمدنی اش را در آن شرایط تعریف شده تبیین فرمایید.

3. از آنجا كه همواره از ضرورت «توسعه» گفت وگو می كنید، مبانی نظری توسعه و خاستگاه فرهنگی اش كدامند؟

4. استراتژی شما به عنوان رئیس دولت، برای آنچه كه مقام معظم رهبری از آن به عنوان «پیچ تاریخی» یاد فرمودند چیست؟ آیا هیچ گاه مجال تأمّل و شناسایی این امر را داشته اید؟

5. از آنجا كه سه جریان «صلیبی، سلفی و صهیونی» در اتحادی نامقدّس برای انهدام و انعدام جهان مستضعفان و شیعیان همسو شده اند، استراتژی شما در سیاست خارجی برای شكستن این اتفاق و رخنه در آن چیست؟

6. با توجه به اینكه مثلث نامیمون «تركیه، قطر و سعودی»، همسو با غرب و صهیونیسم همة شیعیان را به مهلكه درافكنده و از نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه می كاهند، سیاست شما در قبال این مثلث چیست؟

7. پوشیده نیست كه براساس دكترین « لوئی اشتراوس»، ایالات متحدة امریكا، همواره، برای حفظ امنیت، وحدت ملی و همچنین تنظیم سیاست خارجی اش بر جعل دشمنی فرضی (شوروی، اسلامگرایان، ایران ...) تكیه می كند و در كنار آن، صهیونیسم بین الملل نیز با مطرح كردن دائمی ایران اسلامی به عنوان خطر بالقوه و بالفعل، سیاست های خود را دنبال كرده و كمك های مالی و تسلیحاتی از غرب دریافت می  كند، از این رو به شرط حفظ استراتژی نظام اسلامی، از چه سیاستی برای خنثی سازی سیاست امریكا و رژیم صهیونیستی پیروی خواهید كرد؟

8. به عنوان حافظ منافع این مردم، و با آگاهی دربارة مضمون و محتوای آیات سورة زلزال، برنامة شما برای برگردان اموال به یغما رفته و جلوگیری از به هدر رفتن اموال موجود ـ به شكل ها و گونه های مختلف ـ چیست؟ از كجا شروع می كنید؟ و آیا در خود توان مقابله با خاندان های زرسالار و پا گرفته در سال های اخیر را می بینید؟

9. به عنوان رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس دولت، و با آگاهی از عدم تحقّق انقلاب فرهنگی، سیاست شما برای رفع موانع و تسهیل حركت انقلابی در حوزة فرهنگی چیست؟

10. با توجه به ضرورت مطالعات استراتژیك در حوزة فرهنگ، چارچوب استراتژی و سیاست كلان فرهنگی خود را بیان كنید. (ضرورتاً به تعاریف اساسی دربارة «استراتژی»، «تاكتیك»، «برنامه» و تفاوت هر كدام در وقت پاسخگویی توجه فرمایید).

11. از آنجا كه یكی از راه های قطعی وابستگی بودجة عمومی به نفت اخذ مالیات است، برای دریافت مالیات از صدها شركت كلان و صنف ـ با توجه به قدرت و نفوذشان و شانه خالی كردن آنها از پرداخت مالیات ـ برای دریافت مالیات از آنها، از چه سیاستی پیروی خواهید كرد و آیا در خود آمادگی ورود به این صحنة بزرگ را می بینید؟

12. چنان كه می دانید، به دلیل غفلت از ضرورت تحقق انقلاب فرهنگی و حفظ رویكرد معنوی و فرهنگی انقلاب و نظام اسلامی، رویكرد عمومی و حتی برنامه ها و سیاست  های فرهنگی هم با رویكرد اقتصادی تعریف شده اند، حسب این واقعه، خسارات بی شماری به كیان فرهنگی جامعة جوان ایرانی وارد آمده است، برنامه ها و سیاست های شما برای ترمیم این خسارات، جبران مافات و بازسازی كیان اخلاقی و فرهنگی جامعة جوان ما چیست؟

13. آیا می دانید منطقة «گاپ» كجاست؟ آیا می دانید در منطقة «آناتولی شرقی»، هم مرز با كردستان و آذربایجان، در یك مشاركت شیطانی میان تركیه و رژیم صهیونیستی چه می گذرد؟ ... چنان كه در این باره از اطلاعات كافی برخوردارید، استراتژی شما برای مقابله با پروژة «گاپ» چیست؟

14. چنان كه می دانید، طرح خاورمیانه جدید توسط ائتلاف «غرب، رژیم صهیونیستی و هم پیمانان منطقه ای اش در حال اجراء است، استراتژی و سیاست شما برای حراست از جغرافیای خاكی ایران اسلامی در قبال این پروژه چیست؟ (با عرض معذرت، ابتداء و به طور اجمالی، پروژة خاورمیانه جدید و اهداف مجریان آن را تشریح فرمایید).

15. چنانچه شرایط كنونی جهان و به ویژه شرق اسلامی به سوی وقایع ویژة سال های قبل از ظهور حضرت موعود مقدس پیش رود، (با پرهیز از گفت وگوهای بی خاصیت و عمومی دربارة مهدویت، تعیین وقت نابخردانه و یا انجمن منحلة حجتیه)؛ الف) چه شناختی از نقشه كلی الهی درباره وقایع منطقه ای و فرامنطقه ای جغرافیای شیعیان، به استناد روایات مسلم دارید؟ ب) این آگاهی چه تأثیری بر تنظیم مناسبات سیاسی، اقتصادی و حتی نظامی جمهوری اسلامی ایران می گذارد؟ ج) چه ساز و كاری برای جلوگیری از غفلت دربارة این امر مهم تعریف می كنید؟

16. چنانكه «حركت به سوی احیاء گری در حوزة فرهنگی و تمدنی» را ضروری انقلاب و نظام اسلامی بدانیم؛
الف ـ استراتژی و سیاست  ها و برنامه  های در حال اجرا (در حوزة شهرسازی، ارتباطات و رسانه ها، معماری، هنر و ادبیات ...) را تا چه حد همسو با این هدف كلان می شناسید؟
ب ـ اشكالات و ایرادات اساسی را در چه نقاطی ملاحظه و تعریف می  كنید؟
ج ـ برنامه و سیاست شما برای اصلاح مواضع و بازسازی ویرانی  ها چیستند؟

17. از استراتژیست ها و نظریه پردازان چه شناختی دارید و برای وارد ساختن آنها در حوزه های كلان تصمیم سازی چه طرح و پیشنهادی دارید؟

18. «خلاء قانونی» را در كدام یك از مناسبات (سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و ...) بیشتر می شناسید و برای زمینه سازی جبران و رفع این نقیصه (همسو با سایر قوا) چه طرح و راهكاری را دنبال می كنید؟

19. صرف نظر از شعارها، به مهدویت و رویكرد مهدوی به معاملات و مناسبات خرد و كلان چه جایگاهی می دهید و برای اداء این تكلیف مهم چه سیاست و یا روش هایی را پیشنهاد می كنید؟

20. با توجه به نقشی كه برای «ایران و ایرانیان» در واقعة شریف ظهور تعریف شده و ضرورتاً مكلف به ایفاء آن خواهند بود، برای ایجاد آمادگی همه جانبه و ایفاء این نقش، در برنامه ریزی و سیاست های خود چگونه آن راوارد می سازید؟

21. همة قراین وشواهد حاکی از پیشروی بحران های اقتصادی به سراسر جهان و ابتلاء عمومی مردم به آن است. از آنجا که روایات رسیده از حضرات معصومین (علیهم السلام) نیز مؤیّد این بحران های چند وجهی، قبل از واقعة شریف ظهور هستند، به عنوان رئیس دولت، اقدامات و استراتژی های بازدارندة شما در زمینة کشاورزی و تأمین غذای مردم کدامند؟

22. ....باقی بقای شما.

هماره خود را مهیای ارائة خدمات به خدمتگزاران این وطن اسلامی شناخته و درباره اش احساس تکلیف می کنیم. والسلام.

«موسسه فرهنگی موعود»

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : سوال از رئیس جمهور،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 27 شهریور 1396 09:42 ق.ظ
Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering
if you get a lot of spam feedback? If so how do you protect against it, any plugin or anything you can suggest?

I get so much lately it's driving me mad so any assistance is very much appreciated.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر